Projektilové zbraně

Fázový disruptor

Tyto zbraně používají antihmotu.Antihmota je odvedena ze zásobníku, uzavřena do psionického pole– v podstatě do štítu [...] – a vystřelena. Pokud střela narazí, ochranné pole se vyčerpá a antihmota se uvolní. Okamžitě dojde k devastující anihilaci. Díky tomuto štítu mohou projektily dokonce proletět málo odolnými objekty, jako je třeba nechráněné lidské tělo, aniž by explodovaly, nicméně zabíjíc subjekt. Antihmota je nabíjena z kontejnerů. Nálož může být nastavena dle uvážení a parametrů zbraně. U Dragoona [...] nebo Arbitera [...] je obvyklé množství antičástic mezi 2 až 250 nanogramy což znamená explozivní ekvivalent několik gramů až 10 kg TNT. U Expandera [...] to může být i 20x více. Pokud je cílem hmotný objekt, střela si nemusí nést vlastní zásobu hmoty a výbušná síla je tak dvojnásobná. Dostřel závisí na typu a velikosti zbraně.

Scarab torpéda

Tato zbraň je v podstatě také energetická. Veškeré poškození je způsobeno energií uvolněnou projektilem v okamžiku exploze. Scarab je samonaváděná střela, která se pohybuje pomocí antigravitační technologie v malé výšce nad terénem rychlostí až 100km/h. Pokud má překonat větší terénní nerovnosti, musí vydat velkou část své energie, a tak se dramaticky sníží dolet, který je za normálních okolností asi 5 km. Při dopadu uvolní masivní elektromagnetické pole, devastující okolí mnoha metrů od epicentra. Destroyery [...] používají upravené verze těchto torpéd proti leteckým cílům.

Rakety s antihmotou

Tyto rakety nesou nálož antihmoty. Na rozdíl od disruptorů jsou však samozaměřované, mají vlastní pohon s doletem až 30 km.



Energetické zbraně

Částicový paprsek

PSI ostří

Photonový blaster

Pulzní dělo

Neutronová světlice

Fázové dělo

Termální kopí

Iontové dělo

Částicový disruptor

Prizmatický paprsek