Portrét jednotky Jednotka na herní liště

Cannon turret - Dělová věž

K vidění : SC:G, SC2...

Výbava a schopnosti:
  • Lehké pancéřování budov
  • 1-2x kulomety + 2x 10 000 nábojů

Terrané mají několik druhů dělových věží. Dělová věž je lehký a přenosný prvek koloniální obrany. Snadno složitelná věž může být rychle umístěna a zprovozněna na místě kde je potřeba čelit nepříteli.

První typ je osazen dvěma rychlopalnými kanóny a je ovládán střelcem sedícím v sedadle za zbraní. Střelec je přitom chráněn dvěma pancéřovými deskami. Věž je umístěna na kloubu, takže je zcela otočná a je možné jí použít i proti leteckým cílům.

Druhý typ je o něco menší, je osazen jedním čtyřhlavňovým dělem a je zcela automatizovaný. Tělo věže je rovněž chráněno pancéřovanými deskami a je umístěno na několika pístech, které umožňují jeho naklánění. [1]

Dělové věže poskytují slušnou palebnou podporu tam, kde není možné použít těžkou bojovou techniku. Jsou schopny zastavit i Ultraliska , který by jinak prošel až do základny. Jsou skvělou a levnou alternativou artilerie pro slabší kolonie, vojenské tábory nebo mobilní skupiny. Kvůli své mobilitě není dělostřelecká věž oproti raketové vybavena těžkým pancířem a výkonným senzorovým vybavením, takže nemůže sloužit jako detektor. Navíc pokud se nepřítel dostane až těsně k věži, pravděpodobně jí velmi rychle zneutralizuje. Konstrukce věže umožňuje její sestavení z připravených dílu během pěti minut.

Galerie: Umělecké ztvárnění podoby jednotky Umělecké ztvárnění podoby jednotky

Reference: