Všechny vojenské frakce mají prospěch z výrobků a pokročilé výzbroje produkované koloniemi v Koprulu sektoru. Mnoho frakcí modifikuje svou výzbroj podle specifických požadavků nebo preferencí svých bojových skupin. Ačkoliv mnoho terranských tanků, stíhačů a válečných strojů bylo navrhnuto a vyrobeno soukromými korporacemi, plány a technické specifikace byly ukradeny, propašovány a nakonec se dostaly do rukou vědců ze všech možných frakcí.

KONFEDERACE

Terranská Konfederace se skládá ze skoro tuctu planet uvnitř Koprulu sektoru. Hlavní světy Konfederace jsou Tarsonis , Tyrador IX , Brontes , Chau Sara a Dylar IV . Vojenské skupiny, které se snaží chránit konfederační světy se skládají z branců a bývalých kriminálníků z celého sektoru. Mnoho vojáků je nuceno podstoupit důsledný proces neurální resocializace. Tento proces přeprogramuje i ty nejzatvrzelejší kriminálníky a přemění je na loajální a oddané obránce Konfederace. Konfederace byla později poražena Syny Korhalu a už nebyla nikdy obnovena. Některé squadrony však přešly pod velení Dominionu, nově vzniklé mocnosti.

Omega Squadron "Legie Smrtihlav"

Velitel: Lt. Commander Gregory Reikson

Určení : Těžká útočná skupina

Základna operací : Dylar IV

Barevné rozlišení : ČernáLegie smrtihlav je proslulá skrz naskrz konfederačním prostorem pro svou bezcitnou divokost v bitvě. Povoláváni jen do těch nejkrizovějších situací, tito vojáci nebojácně vstupují do bitvy proti jakémukoliv nepříteli Konfederace. Skupina zahrnuje hlavně bývalé kriminálníky, kteří byli resocializováni a nyní nezištně nasazují své životy ve službě společnosti, kterou kdysi ohrožovali.

Nova Squadron

Velitel: Plukovník Jackson Hauler

Určení : Tajné operace / Špionážní skupina

Základna operací : mobilní

Barevné rozlišení : fialováTajemství a intriky vždy opřádaly nevyzpytatelnou skupinu Nova. Pověřena kontrolou ostatních sil Konfederace a shromažďováním zpravodajských informací o myriádách pirátských milicí, Squadrona Nova se často nachází uprostřed nějakého nového spiknutí. Kvůli nedostatku důvěry a stranění svými spolubojovníky, zůstává Nova squadrona stále v pohybu, stále se snažící zničit značné množství politických sabotáží a korupce, která bují v konfederační vládě.

Alpha Squadron "Krvaví jestřábi"

Velitel: Generál Edmund Duke (nyní po smrti)

Určení : Taktická útočná skupina

Základna operací : Chau Sara

Barevné rozlišení : bíláAlfa Squadrona se pyšní tím, že jdou „první dovnitř a první ven“ z každé horké zóny. Jejich bleskové útoky na nic netušícího nepřítele jim získali proslulost. Jejich dovednost a přesnost v rychlých taktických akcích je očividná stejně jako fakt, že ztráty Krvavých jestřábů jsou nejnižší mezi konfederačními silami. Doutnající krátery, spálená země a hromady nepřátelských těl jsou všeříkajícím symbolem jejich zuřivosti a efektivnosti v bitvě.

Delta Squadron

Velitel: neznámý

Určení : neznámé

Základna operací : neznámá

Barevné rozlišení : oranžová

(symbol je neoficiální)


Epsilon Squadron

Velitel: neznámý

Určení : neznámé

Základna operací : neznámá

Barevné rozlišení : žlutá

(symbol je neoficiální) 

PIRÁTSKÉ MILICE

Pirátské milice operují mimo konfederační kontrolu, nezákonně pustoší hraniční světy a odlehlé kolonie. Mnoho pirátských skupin má velké, soběstačné armády, které se zásobují využíváním rozsáhlých skladišť na mnoha světech v sektoru. Tito piráti neberou žádné ohledy na kolonie, které drancují, nebo na světy, které obírají o zdroje. Neustále bojují nejen mezi sebou, ale také proti Konfederaci, která neustále hrozí, že zarazí jejich bezohledné akce.

Synové Korhalu (později Dominon)

Velitel: Arcturus Mengsk

Určení : Odpadlá aktivistická koalice

Základna operací : mobilní, později Korhal

Barevné rozlišení : červenáJeden ze zakládajících světů, ze kterých byla Konfederace zbudována. Korhal, byl střediskem proti konfederačních názorů už od jejího založení. Když se násilí občanů obrátilo směrem na Konfederační síly na Korhalu, Konfederace se rozhodla, že této kolonii udělí lekci. Masivní atomový útok zdecimoval Korhal a Konfederace se tak stala nenapadnutelnou ostatními koloniemi. Arcturus Mengsk, tehdejší konfederační prospektor, založil Syny Korhalu, aby svrhl zkorumpovanou Konfederaci a nastolil nový systém vlády, který by obohatil všechny Terrany v sektoru. Mengskovy metody a taktiky sahají od tvrdých zásahů po ohavné zločiny. Mengsk je radikály prohlašován za vizionáře a patriota, Konfederací je označován na teroristu a šílence. Arcturovi Mengskovi se později podařilo Konfederaci porazit, převzít kontrolu nad vojenskými složkami Konfederace a založit impérium zvané Dominion. Dominion byl však nakonec poražen invazními silami UED . UED však podlehlo Zergům a Mengsk se nyní pokouší své impérium obnovit.

Umojanský protektorát

Velitel: Ministr Jorgensen

Určení : Neutrální protektorát

Základna operací : Umoja

Barevné rozlišení : modráObyvatelstvo Umoji se rozhodlo zůstat samostatné a autonomní vůči konfederačním světům. Umojané se považují za osvícené lidi, ukrývající zřejmé opovržení pro jejich sesterské kolonie, které se podrobili téměř fašistickému diktátu Konfederace. Umojané si udrželi silnou vojenskou sílu známou jako Protektorát, která zabraňuje ostatním frakcím, aby se pletli do Umojanských záležitostí. Protektorát se snaží o příměří s Protossy, věříc, že starší rasa je může naučit tajemství hlubšího smyslu života, vesmíru a všeho ostatního.

Kel-Morijský Kartel

Velitel: Gen Mah Sakai

Určení : Těžební koalice /Odpadlá pirátská skupina

Základna operací : Moria

Barevné rozlišení : zelenáKel- Morijský kartel zahrnuje dvě mocné organizace : Kelaniskou gildu a Morijskou těžební koalici. Tyto dvě skupiny, obě s problematickými vztahy s Konfederací, se spojili, aby maximalizovali svou schopnost vytěžit zdroje z mnoha světů v sektoru. Kartel je největší nekonfederační organizací operující uvnitř terranského prostoru. Vybaven tisíci ozbrojených vojáků kartel tvrdě prosazuje své nesčetné územní operace. Některé zdroje tvrdí, že kartel ve skutečnosti zásobuje Konfederaci palivem a zdroji. Politický vliv kartelu tak velký, že Konfederačním silám bylo zakázáno stíhat síly kartelu za jakékoliv trestné činy.

Mar Sara (později Raynorova skupina)

Velitel: Kapitán James Raynor

Určení : Domobrana

Základna operací : Původně Mar Sara , v současné době zřejmě mobilní

Barevné rozlišení : modrá

 
Antiga

Velitel: neznámý

Určení : Konfederální kolonie

Základna operací :Antiga prime

Barevné rozlišení : fialová

 UED - United Earth Directorate

Velitel sil v Koprulu sektoru: Admirál Gerard DuGalle (nyní mrtev)

Určení : Elitní úderná jednotka

Základna operací : UED Aleksander

Barevné rozlišení : bíláFlotila UED byla vyslána do Koprulu sektoru na základně monitorování bojů s úkolem svrhnout imperátora Mengska a zajmout nové Nadvědomí. Zástupcem Admirála DuGalla byl Vice admirál Alexei Stukov , kterého zabil Samir Duran , během jedné z operací. UED se podařilo dobýt Dominion i zotročit Nadvědomí, ale později byla flotila UED zcela zdevastována Zergy pod velením Kerriganové .

Cronus wing

Velitel: neznámý

Určení : neznámé

Základna operací : neznámá

Barevné rozlišení : bílá

(symbol je neoficiální)

 

Atlas wing

Velitel: neznámý

Určení : neznámé

Základna operací : neznámá

Barevné rozlišení : hnědá

(symbol je neoficiální)