CMC bojový oblek

Tímto brněním je vybavena terranská pěchota účastnící se frontálních akcí. Základní verze kombinuje ochuzený uran (80%) a titan (20%) případně neosteel. Zevnitř je skafandr vyplněn FLEXON Resin-Komposity. Nositel je malou střelnou zbraní naprosto nezranitelný. Bojový oblek je cca 210 cm vysoký a váží přes tunu [1].Vyrábí se v několika velikostech. Je plně optimalizován pro pobyt ve vakuu a poskytuje NBC (nuclear/biological/chemical) ochranu. Cvičený mariňák je schopný obléci si brnění během 3 minut. Oblek je možné zapečetit a díky recyklaci odpadu v něm přežívat až 7 dní [2].

Obsahuje dýchací přístroje, filtr vzduchu, kompenzátor osvětlení v hledí, vysílačku a CMC fúzní reaktor Spider [1]. Energie jednak udržuje životní podmínky uvnitř skafandru, ale zároveň i ulehčuje pohyb. Posilovače dávají mariňákovi větší fyzickou sílu a rychlost. Skafandr je vybaven několika světlomety (dvěma pod hledím a dvěma na rameni). Boty obsahují vlastní stabilizační počítače udržující je ve vzpřímené poloze a magnetický systém ulehčující pohyb po strukturách v beztížném stavu. Skafandr však neobsahuje trysky, takže je pohyb ve vesmíru nebezpečný. Průměrná rychlost vojáka v tomto brnění je 26 km/h a maximální rychlost cca 35 km/h. Důležitým vybavením skafandru je také CMC "HAITE" (Head-to-toe Artifical Intelligence Tactical Engine) systém [1].

Do CMC lze také zabudovat systém Stimpacků . Součástí modernějších verzí jsou také tlumiče hluku a tepelné stopy. V ramenou jsou umístěny senzory a náhradní zásobníky. Brnění je vybaveno záchranným systémem, který je schopen v určitých místech na rukou a nohou utěsnit případné poškození a udržet vojáka při životě i při ztrátě ruky [2]. Existuje několik variant brnění. Mariňáci používají základní typ CMC-300 a pokročilejší CMC-400. Mariňáci UED používají vylepšený model CMC-400A. Firebati používají CMC-660 se dodatečnou ochranou proti teplu. Medici pak používají upravenou verzi CMC-500.

Stimpacky

Droga (směsice syntetického adrenalinu, endorfinů a psychotropních agresivních zesilovačů), která ač se podepíše na zdraví uživatelů, tak jim znatelně zlepší reflexy a sílu. Účinky brzy odezní, ale voják si může vzít více dávek. Pokud je navíc poblíž medik , může negativní vedlejší účinky úplně neutralizovat. Všechny vedlejší účinky drogy jako : nespavost, ztráta tělesné váhy, chvění, epileptické záchvaty, zuřivost, paranoidní halucinace, vnitřní krvácení, impotence a degenerace nervových buněk byly pozorovány pouze občas a v míře tolerance.

Maskování

Terrané disponují maskovací technologií pracující na principu ohybu světla. Maskování umožňuje takto skrytým jednotkám nepozorovaný pohyb skrz nepřátelské linie a poskytuje taktickou výhodu při boji. Technologie je však použitelná pouze u jednotek, které jsou schopné potlačit jiné známky své přítomnosti, jako třeba trénovaní Ghosti , nebo u jednotek, které jsou dostatečně malé a pohyblivé, jako Wraith . Udržení maskovacího pole vyžaduje stálý přísun poměrně velkého množství energie, takže není možné udržet ho delší dobu. Jednotky zaměřené na senzorový průzkum a detekci jsou však schopny maskované jednotky odhalit.

Fúzní reaktor

Fúzní reaktor je primárním terranským zdrojem energie. Je používán k napájení bojových skafandrů, vozidel, lodí a budov. Vyrábí se v mnoha velikostech. Známé typy seřazeny podle velikosti/výkonu : Moebius (napájí skafandr Ghostů ), Spider (napájí CMC obleky), Caduceus (napájí CMC a přídavné systémy mediků ), Apollo (napájí stíhače), Colossus a Titan (napájí velké lodě).

Tryskové motory

Standardní pohonný systém pro lodě, vznášedla nebo budovy pohybující se v atmosféře nebo relativistickými rychlostmi ve vesmíru. Raketové zbraňové systémy jsou také vybaveny tryskovým pohonem. SCV má trysky usnadňující pohyb a pěchota může být vybavena jetpacky. Vulture je vybavena iontovými tryskami, které urychlují její pohyb. Většina lodí je vybavena polohovacími stabilizačními tryskami pro lepší pohyb v atmosféře. Budovy jsou vybaveny velmi silným raketovým pohonem, který jim umožňuje vzlétnout. Palivo se liší podle využití, ale často jeho část tvoří vespene plyn.

Warp

Warp je způsob terranského nadsvětelného cestování. Vzhledem k velikosti zařízení je však možné jím vybavit jenom větší lodě (křižníky, stanice, nákladní lodě). Stíhači nejsou nadsvětelným pohonem vybaveni. V závislosti na úrovni technologie je takto vybavená loď schopna urazit desítky až stovky světelných let za den.

Udržovač warp pole

Tento vynález UED umožňuje menším lodím cestovat nadsvětelnou rychlostí aniž by musely být umístěny uvnitř větších lodí. Takto vybavená loď může sdílet pole vytvořeného jinou lodí a vstoupit do warpu. Sama však tuto schopnost nemá. Toto zařízení je sice menší, než warp motor, ale stále je moc velké na to, aby bylo montováno na stíhače.

PSI vysílač

Transplanar Psionic Waveform Emitter - jak zní celý název, zesiluje a vysílá psionické vlny s obrovskou silou, takže mohou dosáhnout i na vzdálené světy. K jeho použití je však třeba subjekt s psionickými schopnostmi. Konfederace používala Psi vysílače, aby nalákala Zergy tam, kde je chtěla mít. Arcturus Mengsk později použil vysílače, aby pomocí Zergů zlikvidoval Konfederační armády na planetách Antiga a Tarsonis . Když UED spustila PSI disrupter, pomohl Mengsk Kerriganové získat kontrolu nad částí Zergů tím, že jí zapůjčil psi vysílač, výměnou za to, že mu pomůže osvobodit Korhal od UED.

PSI rušič

Rušič PSI signálu byl vyroben Konfederací . Slouží k rušení komunikace mezi Zergy. Pokud je aktivní, je pro zergské velitele téměř nemožné koordinovat své roje. Při maximálním výkonu může ovlivnit několik hvězdných systémů. PSI Disrupter je však tak energeticky tak náročný, že musí být jako jedna z mála terranských budov napájen externě. Mengskovi se nikdy nepodařilo ho najít. Původně byl ukryt na Tarsonisu a objeven UED . Admirál DuGalle rozkázla disruptor zničit, ale viceadmirrál Stukov si uvědomil jeho skutečnou cenu a rozkaz nesplnil, místo toho ho přesunul na Braxis , za což ho později Admirál DuGalle nechal zabít. Duran se pokoušel disrupter zničit, ale nepovedlo se mu to a disrupter pomohl UED v ovládnutí Zergů v Koprulu sektoru, než se ho Kerriganové podařilo zničit..

PSI screen

Konfederační technologie pro ochranu velitelů před schopnostmi Ghostů . Zařízení blokuje psionické schopnosti a Ghost tak není schopen číst myšlenky toho, kdo je jím vybaven, nebo na něj zaútočit. Kromě toho umožňuje uštědřovat telepatům v okolí psionické šoky a tak je přimět k poslušnosti. Zařízení ale není určeno k stálemu použití. Doporučená doba je nejvýše sedm hodin denně. Dlouhodobé používání vede k poškození mozku. [3]

PSI inhibitor

Psi inhibitory se implantují Ghostům , aby omezovaly jejich nebezpečné schopnosti.

Resocializace

 

Silová pole