Portrét jednotky Jednotka na herní liště

C-80  Interstellar Cargoship - Mezihvězdný obrněný transport

In transit HQ

K vidění : např. v intru

Důležité údaje:
  • Váha stovky tisíc tun
  • Rychlost pohybu relativně neomezená (létá pouze ve vesmíru)
Výbava a schopnosti:
  • Těžké lodní pancéřování NeoSteelTěžké lodní pancéřování
  • 4x Warp motor2x Warp motor
  • 4x hlavní motoryHlavní motory
  • Nakládání jednotekNakládání jednotek
  • Vykládání jednotekVykládání jednotek

C-80 Je skoro 400 m dlouhý vesmírný ekvivalent Dropshipu . Přepravuje náklad, munici, stavební materiál, nebo armádu mezi hvězdnými systémy. Nákladní prostor má kapacitu srovnatelnou s 30 Dropshipy a hangáry mají plochu pro 8 Dropshipů, které zajišťují přesun jednotek na povrch planety a mohou být také zaplněné. Cargoship není schopna atmosférického letu, takže vylodění jednotek na povrchu planet je zcela v režii menších Dropshipů. Cargoship slouží pro převoz nákladu nadsvětelnou rychlostí z jednoho systému do druhého. Jako kterákoliv nákladní/transportní loď, nemá ani Cargoship žádnou výzbroj, aby mohla využít co největší prostor pro přepravu jednotek. Některé Cargoshipy však mohou být individuálně vybaveny raketomety, nebo laserovými bateriemi pro svou ochranu. Jedná se ale pouze o symbolické zbraně odstrašující osamocené piráty. Velikost posádky je proměnlivá, ale v průměru mívá cca 50 lidí a tvoří jí důstojníci, technici a piloti.


C-90  Interstellar Cargoship - Mezihvězdný obrněný transport

In transit HQ

K vidění : nikde

C-90 Je téměř naprosto stejná jako C-80. Neslouží však k přepravě nákladu nebo Dropshipů , ale jako nosič pro mezihvězdnou přepravu Wraithů . Je vybavena speciálními pohyblivými nosníky, do kterých se stíhače ukotví a umístí dovnitř trupu lodi. Důmyslná konstrukce lodi umožňuje najednou přepravovat až 60 stíhaček. C-90 však v žádném případě není plnohodnotný nosič srovnatelný s protosským Carrierem . Lodě uvnitř C-90 sice mohou být opravovány a dozbrojovány, ale tyto akce nejsou automatické. Carrier oproti tomu poskytuje plnou podporu svým Interceptorům včetně automatických oprav, doplnění energie, replikace nových součástí a dokonce je schopen výroby zcela nových strojů. Navíc Carriery nesou stovky stíhačů a jsou schopny jich vyslat desítky během několika sekund. Připravení byť jen jednoho Wraithu trvá mnohem déle. Naložení resp. vyložení celé C-90 trvá i několik desítek minut a není operací, která by se dala provádět v žáru bitvy. Cargoshipy také nejsou příliš pancéřované a pokud se dostanou pod nepřátelskou palbu, neposkytují neseným stíhačům téměř žádnou ochranu.

Nákladních lodí existuje mnoho typů. Jelikož požadavky na tyto lodě nejsou tak drastické jako na lodě válečné, zůstávají ve službě i zastaralé typy C-40, C-44 atd. C-80 a C-90 jsou nejmodernější typy.


Galerie: Umělecké ztvárnění podoby jednotky