Portrét jednotky Jednotka na herní liště

Dropship – Obrněný transport

Can I take your orders ?

K vidění : Ve hře nebo v intru k SC Ghost

Důležité údaje:
  • Váha cca 80 tun (bez nákladu)
  • Rychlost pohybu v atmosféře až 1200kmph (může se vznášet)
Výbava a schopnosti:
  • Těžké lodní pancéřováníTěžké lodní pancéřování
  • 4x hlavní motory2x Hlavní motor, 2x pomocný motor
  • Nakládání jednotekNakládání jednotek
  • Vykládání jednotekVykládání jednotek
  • 4x Dual 8mm kulomety + 8x 1000 nábojů (typ Assault Dropship)

Těžce obrněné terranské transporty jsou hlavním způsobem dopravy jednotek. Loď je uzpůsobena k atmosférickému i vesmírnému letu. Dropship je zhruba 40 m dlouhá a 20 m široká. Centrální trup, který vepředu obsahuje dvoumístný kokpit, přechází ve spojovací chodbu a na konci jsou umístěna korekční křídla. Pod lodí je velký nákladní prostor, který je schopen pojmout například 16 vojáků, 2 Goliathy nebo tank resp. náklad o hmotnosti až 90 tun. Na každém křídle jsou dvě trysky. Větší pár trysek, dále od trupu je polohovatelný a umožňuje precizní manévrování nad terénem. Loď je klíčová při rozmisťování armády, při rychlých útocích nebo při převážení posil. Dropship je vybavena speciálními uzávěry, díky nimž je schopna velmi rychle vyložit náklad, pěchotu nebo tanky. Prakticky během několika sekund, kdy se loď vznáší několik centimetrů nad povrchem, může být všechen náklad vyložen a loď může odletět z potencionálně nebezpečné situace. Stejně tak rychlé je i nakládání, takže odvážní piloti dropshipů mnohdy vytáhly spojenecké jednotky, jak se říká : „ze srabu“. Dropship má i přistávací lyže, ale většinou se pouze vznáší nad povrchem. Loď není schopná nadsvětelného letu a na větší vzdálenosti je přepravována Cargoshipy nebo Battlecruisery . Standardně nejsou Dropshipy vybaveny zbraněmi, aby mohly pojmout co největší náklad.


Assault Dropship - Ozbrojený transport

Can I take your orders ?

K vidění : nikde

Assault Dropship je modernější a je určena k dopravě jednotek do nepřátelského území. Je vybavena kulomety, které bývají montovány po dvojicích : vpředu, vzadu a na každém křídle. Pokrývají tak 360 stupňový prostor pod lodí a umožňují vyčištění přistávací plochy od slabších nepřátelských jednotek. Výsadek má pak lepší pozici. Assault Dropship nese velmi málo munice a kulomety jsou umístěny hlavně na spodní části trupu, což vylučuje jejich použití proti vzdušným cílům. Loď tedy může způsobit těžké škody Zerglingům , Hydraliskům popř. terranské pěchotě, ale na to, aby poškodila opancéřované cíle, nese málo střeliva.


Medivac Dropship - Lékařský/evakuační transport

 

K vidění : V SC2

Dropship vybavená pro léčení vojáků přímo během boje.


Galerie: Umělecké ztvárnění podoby jednotky Umělecké ztvárnění podoby jednotky Umělecké ztvárnění podoby jednotky Umělecké ztvárnění podoby jednotky Umělecké ztvárnění podoby jednotky Umělecké ztvárnění podoby jednotky