Pistole

Pušky

Granáty

Granátomety

Ostatní

Rakety

Raketomety

Miny, Bomby

Lasery

Atomové


Pistole

.45 Magnum Flak pistole

Žádné bližší informace

.35 Smith 

Žádné bližší informace

P-45 Scythe Gauss Pistole 

Žádné bližší informace


Pušky / náboje

8mm C-14 "Impaler" Těžká Gauss puška /U-238 náboje variant A

Standardní výzbroj mariňáka tvoří 8mm C-14 „Prorážeč“ Gaussova puška. Chlazená hlaveň umožňuje několik druhů střelby, mezi nimiž je plně automatická střelba s kadencí cca 4000 ran za minutu [1]. Puška je efektivní až do 750 m a má dostřel 1500 m. Zbraň váží něco přes dvacet kg, ale mariňák jí ovládá snadno, protože manipulace je ulehčena skafandrem . Běžně používaná protipancéřové munice je U238 bezplášťová, obohacená uranem a tudíž vysoce průbojná. Alternativou jsou pak explozivní náboje.

Zbraň sama je velmi nenáročná, plně odolná vůči korozi a nečistotám. Nevyžaduje žádnou údržbu a je funkční i ve vakuu. Zásobník je na 350 nábojů a mariňák jich může nést až deset. Stav zásobníku indikuje digitální ukazatel a výměna je otázkou několika sekund. Náhradní zásobníky mohou být umístěny v ramenou obleku [2].

Zbraň se dá připevnit ke skafandru, takže ji mariňák nemusí držet oběma rukama. CMC poskytuje tlumení nárazu k udržení zbraně v dané poloze i při chůzi nebo běhu. Tato zbraň je schopna prorazit i velmi silný pancíř nebo krunýř. Speciálně proti Zergům je extrémně účinná. Dopad nábojů Zerga doslova roztrhá na kusy. Ke zbrani může být připevněn 40 mm podvěsný granátomet, který umožňuje střílet tříštivé granáty A-10, které tvoří sekundární výzbroj mariňáka. případně i raketomet.

8mm C-14 "Impaler" Těžká Gauss puška /U-238 náboje variant B

8mm C-14 "Impaler" Těžká Gauss puška /U-238 náboje variant C

8mm C-15 Gauss puška (lodní)

Toto je upravená verze mariňácké pušky, které používá stejnou munici, ale je určena k montáži na vozidla a výsadkové lodě . Munice není uložena v zásuvném zásobníku, ale mimo zbraň a je přivedena pásovým podavačem. 

8mm C-17 Gauss puška

Lehká Gauss karabina je standardní zbraní lehké pěchoty . Používá stejný druh munice a má stejné technické parametry, jenom je kratší a optimalizovaná pro použití bez CMC obleku. 

12mm kulomet

Žádné bližší informace

25mm C-10 kartáčová puška variant A

Tyto dalekonosné ostřelovačky (dostřel cca 2km) používají podobnou munici jako mariňácké pušky, ale mají nižší kadenci. Ta je kompenzována možností velmi přesně zamířit a neutralizovat tak nepřítele jedním výstřelem.

25mm C-10 kartáčová puška variant B

25mm C-20 kartáčová puška

BOSUN FN92 [3]

Touto ostřelovací puškou bývají obvykle vybaveni jenom Ghosti . Má výkonný optický zoom a účinný dostřel cca 1800m. [3]

Útočná puška [3]

Útočná puška. Je relativně lehká se zásobníkem na 30 ran a možností dávkované střelby. Může být také vybavena podvěsným granátometem. Používaná munice je protipancéřová. Efektivní dostřel je 750m.[3]

RATO 3 Brokovnice

Žádné bližší informace

Torrent SR 8 Brokovnice [3]

Brokovnice je zbraň na krátké vzdálenosti, která střílí střely s velkým rozptylem, díky kterému je neefektivní na vzdálené cíle, ale velmi účinná na krátkou vzdálenost. Maximální efektivní dostřel je 100m.[3]

30mm Autocannon

Velkorážní zbraně schopné rozcupovat pěchotu, ale i zničit menší stavbu. Ve výzbroji je mají Goliathy

35 mm HE dělo [6]

Montované na Stingery .

Automated Chaingun [3]

Žádné bližší informace

Armored Flak Gun [3]

Žádné bližší informace

Gatling cannon

Tříhlavňový rotační kulomet montovaný na Vikingy .


Granáty a nálože

Ruční tříštivý granát

Tyto granáty jsou zajištěny proti nechtěnému výbuchu např. po zásahu zbraní. Odjištěný granát však exploduje po dopadu. Síla granátu je znásobena kovovými šrapnely, které jsou do okolí vrženy po vlastním výbuchu. Jedná se však o granát ofenzivní, takže jeho dosah je cca 5 m.

Ruční D8 nálože

Nebezpečné nestabilní výbušniny Deuterium-8. Ty mohou být umístěny, nebo hozeny na kratší vzdálenost a explodují po několika sekundách. Používají je Reapeři .

Ruční BE3 Příchytný granát

Příchytné granáty. Jsou vybaveny magnetickým mechanismem, který jim umožňuje zachytit se na kovové ploše. Granát může být načasován, nebo odpálen dálkově.

Ruční S-15 Kouřový granát

Kouřový granát určený ke krytí.

Odpalovaný tříštivý granát

Tyto granáty jsou zajištěny proti nechtěnému výbuchu např. po zásahu zbraní. Odjištěný granát však exploduje po dopadu. Síla granátu je znásobena kovovými šrapnely, které jsou do okolí vrženy po vlastním výbuchu. Jedná se však o granát ofenzivní, takže jeho dosah je cca 5 m.

A-10 Tříštivý granát

 

A-13 Zábleskový granát

Tyto světlice byly původně určeny k osvětlení bitevního pole. Granát byl upraven k vyzáření maxima bílého světla a UV světla. To má za následek velké poškození oční sítnice, nebo foto-optických senzorů [4]. Tato schopnost je závislá na stavu energie v bateriích. Zasažená jednotka je naprosto slepá a ovlivní to i její detekční schopnosti. Světlice funguje i na senzorová robotická zařízení. Slepota je většinou dočasná, ale může být i trvalá pokud není odstraněna medikem .

HEAP Granát

Munice je HEAP (High explosive armour piercing). Tedy vysoce výbušná protipancéřová.


Granátomety

Podvěsný granátomet / Odpalované tříštivé granáty

Granátomet určený pro použití spolu s jinou střelnou zbraní. Umožňuje sekundární střelbu. Granát vybuchne po dopadu a má efektivní dosah asi 5m.

APG-2[6] vrhač tříštivých granátů / A-10 tříštivé granáty

Granátomet s větším dostřelem, který se montuje na vznášedla Vulture .

Vrhač zábleskových granátů /A-13 Zábleskový granát

Tyto světlice byly původně určeny k osvětlení bitevního pole. Jak odpalovač, tak granáty však byly upraveny k vyzáření maxima bílého světla a UV světla. To má za následek velké poškození oční sítnice, nebo foto-optických senzorů [4]. Tato schopnost je závislá na stavu energie v bateriích. Zasažená jednotka je naprosto slepá a ovlivní to i její detekční schopnosti. Světlice funguje i na senzorová robotická zařízení. Slepota je většinou dočasná, ale může být i trvalá pokud není odstraněna medikem .

80mm Arclite plazmové dělo / HEAP Granát

Děla jsou primárně určena pro boj na krátkou vzdálenost. Jejich účinnost je v takovémto případě fatální pro jakýkoliv cíl. Munice je HEAP. Tato děla by však mohla mít problém se zaměřováním rychle se pohybujících pozemních cílů

120mm Arclite šokové dělo "Mjolnir" / HEAP Granát

Tato dalekonosná, vysoce účinná zbraň vyžaduje při svém použití, aby tank stabilizoval svou polohu vysunutím podpěr. Šokové dělo je na druhé straně věže tanku, než na které jsou 80 mm děla. Toto dělo vystřeluje svazek několika HEAP nábojů najednou po balistické křivce. Tank má v tomto případě dostřel několik desítek km. Zásah šokovým dělem má značný rozptyl, ale ohromnou účinnost.

250mm Bombardovací dělo / HEAP Granát

V podstatě pouze silnější verze předchozího děla. Montuje se na Thory .


Rakety

E16 Lockdown střela

Zbraň je určena pro Ghosty . Raketa se při výstřelu nabije určitým množstvím energie z ghostových baterií a když dosáhne cíle, přichytí se na něm. Přichycená střela začne emitovat silné elektro-magnetické pole, které paralyzuje zasaženou jednotku. Funguje to ovšem pouze na mechanické jednotky, nebo jednotky používající elektroniku. Na Zergy nemá toto pole žádný vliv. Ovšem účinkuje na všechny protosské jednotky, protože všechny používají více či méně elektroniku. Pokud je zasaženou jednotkou létající jednotka, většinou se zřítí na zem, a tak je zničena[5]. Doba, o kterou je jednotka paralyzována je závislá na velikosti jednotky a nabití ghostových baterií. Čím větší je zasažená jednotka, v tím větším poloměru musí raketa emitovat pole, a tak se rychleji vybije. Například zasažený tank je obvykle paralyzován po dobu několika minut. Dolet těchto raket je zhruba 100 m. [3]

GGM Napalm

Tyto malé rakety mohou být ve výzbroji Firebatů . Pokud je raketa vystřelena, může být firebatem ovládána a řízena během letu. Dolet je cca 1 km. Nese napalmovou hlavici.[3]

GAM Hellfire

Tyto vysoce explozivní rakety jsou dalekonosné (25km), mají vlastní pohon a naváděcí systém, díky kterému jsou excelentně přesné.

IM Small Hellfire

IM Hellfire má dolet pouze několik desítek metrů a hlavici účinnou tak, aby nepoškodila vnitřní prostory.

GGM Incinerator

Incinerator rakety nesou napalmové hlavice a mají menší dostřel než rakety Hellfire (10 km). Jejich výbuch je naprosto devastující pro všechny pěší jednotky a speciálně pro Zergy.

GAM Longbolt

GAM Longbolt jsou vysoce dalekonosné (25 km) explozivní rakety, mají vlastní pohon a naváděcí systém, díky kterému jsou excelentně přesné.

AAM Gemini

Rakety jsou podobné Hellfire raketám, kterými je vybaven Goliath a mají podobné vlastnosti, ale menší dostřel (15 km). Rakety jsou plně samozaměřované a po odpálení sledují cíl vysokou rychlostí. Jsou dostatečně přesný i silný způsob, jak zasáhnout vzdušné protivníky. Vyzbrojují se jimy Wraithy

AAM H.A.L.O

H.A.L.O rakety jsou menší verze Gemini raket, určené pro menší cíle a s dostřelem cca 10 km. Tyto rakety nezasahují cíl přímo, ale vybuchují v jeho blízkosti a vystřelují šrapnely do širokého okolí. Tyto rakety používají Valkyrie

AAM Manticore [6]

Vyzbrojují se jimy bombardéry Grizzly [6]

AGM Backslash Cluster

Tyto malé rakety jsou určeny proti pozemním cílům, takže nejsou zaměřované. Vybuchují při dopadu a svým výbuchrm poškozují vše v okolí. Dolet je omezen zhruba na kilometr.Těmito raketami jsou vybaveny Banshee .

AAM MT50 Lanzer torpédo

Rakety určené proti větším cílům. Ve výzbroji je mají Vikingové .


Raketomety

E11 Lockdown zařízení / E16 Lockdown střela

Zbraň je určena pro Ghosty . Raketa se při výstřelu nabije určitým množstvím energie z ghostových baterií a když dosáhne cíle, přichytí se na něm. Přichycená střela začne emitovat silné elektro-magnetické pole, které paralyzuje zasaženou jednotku. Funguje to ovšem pouze na mechanické jednotky, nebo jednotky používající elektroniku. Na Zergy nemá toto pole žádný vliv. Ovšem účinkuje na všechny protosské jednotky, protože všechny používají více či méně elektroniku. Pokud je zasaženou jednotkou létající jednotka, většinou se zřítí na zem, a tak je zničena[5]. Doba, o kterou je jednotka paralyzována je závislá na velikosti jednotky a nabití ghostových baterií. Čím větší je zasažená jednotka, v tím větším poloměru musí raketa emitovat pole, a tak se rychleji vybije. Například zasažený tank je obvykle paralyzován po dobu několika minut. Dolet těchto raket je zhruba 100 m. [3]

Mobilní odpalovací systém

Jednoduchý raketový systém montovaný po dvojicích na Goliáše . Odpalovač je schopen odpálit jednu raketu během 2s. Během této doby je nabíjena další ze zásobníku.

Vícekomorový mobilní odpalovací systém

Pokročilý raketový systém montovaný na G-13 Goliáše UED . Odpalovač je tvořen soustavou 20 nezávislých komor a umožňuje odpálení více popř. všech raket simultánně.

Podlahový odpalovací systém / IM Small Hellfire

Tento raketomet se používá v obraných systémech budov. Pokud není aktivní je otočený směrem do podlahy a není vidět. Když se aktivuje, otočí se nahoru a odkryje se dvojitý raketomet. Raketomet je vertikálně otočný o 360 stupňů, takže může lépe zaměřovat cíle. Vystřeluje po dvou malé naváděné rakety. Nabíjení je zajišťováno ze zásobníku pod podlahou.

Nástěný odpalovací systém / IM Small Hellfire 

Tento raketomet se používá v obraných systémech budov. Je umisťován ve stěnách. Vystřeluje po dvou malé naváděné rakety. Nabíjení je zajišťováno ze zásobníku ve stěně

Vícekomorový mobilní odpalovací systém

Tento odpalovací systém je ve dvojicích umisťován na stacionární obrané věže. Každý odpalovač má tři separátně nabíjené komory. Díky tomu je možné vést velmi rychlou palbou s průměrnou kadencí 1 raketa za 0,33s.

Otočná věž[6]

Vyzbrojují se jimy bombardéry Grizzly [6]


Miny/bomby

G Spider miny

Pavoučí miny jsou extrémně výbušné nálože, které pokud jsou aktivovány, se zahrabou po zem a čekají na nepřítele. Mina má aktivní detekční systém, který sleduje otřesy v okolí a pokud se vyskytne nepřátelská jednotka, mina vyskočí ze země, naběhne co nejblíže k cíli a vybuchne. Její vysoká účinnost většinou zničí nebo silně poškodí jakýkoliv cíl. Nicméně mina nereaguje na vznášející se jednotky, jako jsou samotné Vultury , archoni , proby , droni atd.

S Ignition miny

Tyto miny jsou určeny pro použití ve vesmíru. Pokud je mina vypuštěna, zamaskuje se a čeká na cíl. Maskovanou minu je možné odhalit pouze detektorem. Jestliže je mina nastavena na aktivní režim, skenuje své okolí a vyměňuje si údaje s jinými minami v dosahu. Pokud jedna z min zachytí cíl, vyhodnotí ho a vyšle informaci nejbližším minám. Následně se aktivuje počet min vyhodnocený jako dostačující ke zničení cíle. Miny se dají do pohybu a narazí do cíle. Výhodou tohoto režimu je to, že nepřítel nemůže minové pole překonat pouhým vytvořením "díry". Nevýhodu je to, že se miny nechají odlákat ze své pozice. Miny však mohou být nastaveny, aby se po určité době bezvýsledného pronásledování vrátily na výchozí pozici. Když je mina nastavena na pasivní režim, vyhledává cíle pouze v bezprostřední blízkosti nezávisle na ostatních minách. Celé minové pole tak zůstává na stanoveném místě. Je však nebezpečí, že se nepříteli takovéto minové pole podaří prorazit zničením několika min. Pole proto může být nastaveno na restrukturalizaci, což znamená, že po zničení jedné z min se ostatní přesunou tak, aby chybějící minu nahradily. Výsledkem je řidší pokrytí stejné plochy. Valkyrie může nést až 120 těchto min. Hustota minového pole závisí na konkrétní situaci. Při velké hustotě je prostor menší. Při menší hustotě a větším pokrytí je však nebezpečí, že by rychle letící loď mohla polem proletět. Minová pole se obvykle používají k chránění orbitálních platforem.

Medusa bomby

Žádné bližší informace

B2-C 75lb. Concussion bomby [6]

Vyzbrojují se jimy bombardéry Grizzly [6]


Lasery

25mm pulsní laser

Těmito lehkými lasery jsou vybaveny moderní varianty stíhačů Wraith - CF/A-17G , nebo některé Vultury .

50mm pulsní laser

Těmito lasery jsou většinou osazeny věže na bitevních křižnících .

100mm pulsní laser

100mm lasery nesou laserová věže, kterými jsou chráněny některé platformy.


Ostatní

Fúzní řezák

Žádné bližší informace

Plasmový destrukční plamenomet

Plasmové plamenomety, navržené pro boj na krátkou vzdálenost do 25m [3]. Zbraň používá stlačený, ultra zlehčený gel podobný napalmu s příměsí kyslíku. Plamenomet je extrémně účinný proti všem biologickým nepřátelům. Jeho nevýhoda je však v neschopnosti zabít okamžitě a nemá téměř žádný účinek proti obrněným a robotickým cílům, nebo budovám. Plamenomety jsou vybaveny především Firebati , ale montují se i na tanky , nebo upravené verze Goliathů .

Yamato dělo

Odstrašující zbraň, která používá magnetické pole k soustředění energie malého atomového výbuchu do kohezního paprsku energie. Dělo však potřebuje značné množství energie, kterou čerpá z centrálního Colosus reaktoru a umožňuje tak použití děla pouze jednou za určitý čas. Síla výstřelu je ale neskutečná. Obzvláště účinný je pak na nepřátelské vlajkové lodě nebo stavby, které mohou být zničeny jedním jediným výstřelem. Dělo je tak obrovské, že je použitelné pouze na bitevních křižnících .

Iontové dělo

Žádné bližší informace

Částicové urychlovače "Thorovo kladivo"

Žádné bližší informace


Atomové zbraně

typ R mezikontinentální - konvenční motor

   
   Retribution 1 kt (ruční použití, samozaměřovaná / laserem zaměřovaná)
   Redeemer   5 kt (lehká, odpalovaná ze sila, naváděná laserem)
   Redemption   20 kt (střední, odpalovaná ze sila, naváděná laserem)
   Reciprocation   100 kt (těžká, odpalovaná ze sila, naváděná laserem)

typ A meziplanetární - warp + konvenční motor

   
   Abolition 1 Mt (lehká, odpalovaná ze sila, nebo z orbity, samozaměřovaná)
   Armageddon   20 Mt (střední, odpalovaná ze sila, nebo z orbity, samozaměřovaná)
   Apocalypse 60 Mt (těžká, odpalovaná ze sila, nebo z orbity, samozaměřovaná)

typ E experimentální - warp + konvenční motor

   
   Extinction   100 Mt (posílená těžká, samozaměřovaná)
   Eradication   200 Mt (extrémně těžká, samozaměřovaná)
   Eclipse 500 Mt (super těžká, samozaměřovaná)

Reference: